Delhi tants

“DELHI TANTS”
VÄIKE SAAL
Lavastaja Filipp Loss:
“Kõigepealt pean ma vaatajaid hoiatama – see ei saa olema lõõgastumist pakkuv meelelahutuslik etendus… Nii juhtus, et ma olin väga palju kuulnud näidendist “Delhi tants”, aga kuni selle aasta märtsini ei olnud seda ise lugenud.
Kugi Venemaal oli näidend 10 asta tagasi, kui ta ilmus, vägapopulaarne ja jäi mulje, et «Delhi tantsu» lavatakse kõikides teatrites, ei olnud ma ise selle lavastust näinud. Ja nüüd käesoleva aasta ke vadellugesin teksti esimest korda läbi, seejärel vaatasin ära filmi, mille lavastas oma näidendi põhjal Ivan Võrõpajev ise… Ja see tekst haaras mind täielikult oma võimusesse.
Igaüks meist, muidugi juhul kui tal on süda õiges kohas, kannab oma elus kaasas enda ja võõraste valu koormat, enda ja võõraste kannatusi, enda ja võõraste tragöödiad. Ja meie teadvus ei tee suurt vahet omal ja võõral, paljud meist kannatavad ja elavad kaasa ühtmoodi jõuliselt. See rõhub sind nagu õhusammas, sa nagu ei tunnegi seda, aga lennata selle raskuse all sa ei saa. Me elame maailmas, kuhu on kogunenud nii palju kurjust ja hädasid ning me peame leidma oma viisi kuidas ümbritseva universumi valuga koos eksisteerida.
Võrõpajevi tekst kannab endas absoluutselt selget ja arusaadavat filosoofiat, kus paljud näevad ilmselt tugevat religioosset allteksti, terviklikku ja mõjuvat õpetust, meie maailma käsitlevate vaimsete väärtuste korrastatud süsteemi. See süsteem tundus mulle väga täpsena ja sobis täielikult.
Teisest küljest, kui lavastajat, võlus mind “Delhi tantsu” väga ilus ja elegantne mänguline struktuur, kus kõik on kogu aeg muutumises, kus näitlejate omavaheline dünaamika on pidevas arengus, transformatsioonis.
Antud näidendit on erakordselt huvitav mängida ja ma olen veendunud, et sellest kujuneb lavastus, mida ka vaatajal on väga huvitav jälgida ja mis läbi terve etenduse hoiab publiku tähelepanu erksana. See näidend sobib kahtlemata kammerlikku ruumi. On väga tähtis, et energia, mis jõuab vaatajani näitlejatelt, et see energia saaks liikuda väga intiimses ruumis, näitlejad ei tohi seda forsseerida suure saali reeglitest lähtuvalt. Pean kohe hoiatama, et see ei ole kaugeltki mitte show, ega ka kutse veeta üks meelelahutuslik õhtu. Me ei sea endale ülesandeks lihtsalt lahutada vaatajate meelt ühe või teise looga. Me oleme endale seadnud palju kõrgema eesmärgi – rääkida vaatajatega sellest, mis on oluline ja tõsine…
See on väga positiivne, inimese armastusest kantud näidend, mis suhtub väga hoolivalt publikusse. Ta ei sunni vaatajat millekski, vaid teeb lihtsalt ettepaneku mõelda kaasa koos näitlejatega etteantud teemal.
Ja veel – ma soovisin moodustada näiteseltskonna ainult nendest näitlejatest, kellega koos on mul tõeliselt hea töötada, kes mind usaldavad ja keda ma, Vjatšeslav Polunini definitsiooni järgi, „tahaksin emmata”. Lisaks selgus, et neil kõigil seostuvad näidendi süžee ja konfliktid väga sügavalt isiklike kogemusega. Iga „Delhi tantsus” osaleja jaoks on see lugu tema enda isiklikust kogemusest, tema enda läbielamistest ja õppetundidest, tema isiklik filosoofia.”
Ivan Võrõpajev – näitekirjanik, lavastaja ja näitleja. Sündis 1974. aastal Irkutskis. Lõpetas Irkutski teatrikooli, hiljem õppis Moskvas B. Štšukini nimelises Teatriinstituudis. Töötab ja lavastab erinevates Venemaa, Euroopa ja USA teatrites.
2013- 2016 juhtis Moskva kaasaegse dramaturgia teatrit “Praktika”. 2019 – 2021 töötas Moskva Okko Teatri peaprodutsendina. Praegu on Varssavis tegutseva erateatri “VEDA PROJECT” kaasasutaja ja peaprodutsent.
Ta on mängufilmide “Pääsemine”, “Delhi tants”, “Eufooria” ja “Hapnik” stsenaariumi autor ja režissöör. Teinud lühifilme “Reklaami õigustes”,”Tunnetada” ja filme teatrilavastustest “Entertainment”, UFO, “Ilusate liblikate maailm”.
Teda on pärjatud laureaadi tiitliga paljudel filmi-ja teatrifestivalidel: Veneetsia filmifestival, “Kuldne Mask”, “Nika”, “Kinotavr”, rahvusvaheline festival “Kontakt” (Poola), “Uus draama”, “Triumf”, “Vene dramaturgia lootus”, Heidelbergi kaasaegse dramaturgia festival (Saksamaa) jt.
Esiesendus 26 novembril 2021. aastal.
Osades:
Jekaterina – Anastassia Tsubina
Valeria – Jelena Jakovleva
Andrei – Aleksandr Žilenko
Medõde – Tatjana Jegoruškina
Alina Pavlovna (ema) – Tatjana Kosmõnina
Olga – Natalia Murina
Lavastusmeeskond:
Filipp Loss – Lavastaja
Ellen Hasselbach – Kunstnik
Olga Privis – Koreograaf
Anton Andrejuk – Valguskunstnik
Aleksandr Žedeljov – Muusikaline kujundus
Jekaterina Egorova – Lavastaja abi

Date

veebr. 22 2022
Expired!

Time

19:00 - 22:00

Location

Vaba Lava Narva
Linda 2
Category

aprill 2024

MO
TU
WE
TH
FR
SA
SU
1
2
3
4
5
6
7
Events for 1 aprill
No Events
Events for 2 aprill
No Events
Events for 3 aprill
No Events
Events for 4 aprill
No Events
Events for 5 aprill
No Events
Events for 6 aprill
No Events
Events for 7 aprill
No Events
8
9
10
11
12
13
14
Events for 8 aprill
No Events
Events for 9 aprill
No Events
Events for 10 aprill
No Events
Events for 11 aprill
No Events
Events for 12 aprill
No Events
Events for 13 aprill
No Events
Events for 14 aprill
No Events
15
16
17
18
19
20
21
Events for 15 aprill
No Events
Events for 16 aprill
No Events
Events for 17 aprill
No Events
Events for 18 aprill
Events for 19 aprill
No Events
Events for 20 aprill
No Events
Events for 21 aprill
No Events
22
23
24
25
26
27
28
Events for 22 aprill
No Events
Events for 23 aprill
No Events
Events for 24 aprill
No Events
Events for 25 aprill
No Events
Events for 26 aprill
No Events
Events for 27 aprill
No Events
29
30
1
2
3
4
5
Events for 29 aprill
No Events
Events for 30 aprill
No Events

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga